Erasmus + projekt

Glavni cilj ovog projekta je usvajanje novih metoda poučavanja (uključujući i emocionalni aspekt) te poboljšanje rada i pristupa učitelja s djecom koja se ističu i otežano sudjeluju u odgojno – obrazovnom procesu. To su učenici s teškoćama u ponašanju, emocionalnim teškoćama i djeca nacionalnih manjina. Želimo postići bolju inkluziju potrebitih učenika te stvoriti što ugodniju radnu okolinu, što je neophodno za kvalitetno provođenje suvremenog odgojno-obrazovnog procesa. Kako smo i naveli u našem Europskom razvojnom planu, naši temeljni ciljevi su: razvoj međuvršnjačke tolerancije u suvremenoj učionici, motivacija učenika i učitelja za stvaranje povoljnijih međuvršnjačkih odnosa i ugodnije atmosfere u razrednom odjelu, unaprjeđenje timskog rada kroz suradničko učenje i provođenje projektnih aktivnosti (dramski odgoj, stvaranje pokretom kroz glazbu, tjelesne aktivnosti i povećanje taktilnih iskustava) te stvaranje međuvršnjačkog suradničkog ozračja koje je neophodno za kvalitetan rad i boravak u školi. Želimo usvojiti nove metode u poučavanju učenika koji se ističu (problemi u ponašanju, jezične barijere i kulturna različitost) i zbog toga imaju teškoće u izvršavanju svakodnevnih školskih obveza. Radom na projektu željeli bismo jačati stvaranje veza među članovima našeg tima. Naš plan je ostvariti ciljeve na primjeru suradnje učitelja, stručnih suradnika i ravnatelja koji imaju ulogu komunikatora, motivatora i voditelja. Projektne aktivnosti će obuhvatiti radionice za djelatnike i reorganizaciju nastave. Mobilnost naših djelatnika smatramo važnim dijelom njihova profesionalnog usavršavanja. Planiramo veći broj međunarodnih aktivnosti: mobilnost učitelja u projektima Erasmus+ (KA1), sudjelovanje na seminarima i webinarima s ciljem profesionalnog stručnog usavršavanja te organizacija predavanja i radionica s ciljem prenošenja iskustava. Smatramo da ćemo sudjelovanjem na odabranim edukacijama integrirati naše ciljeve vezano za ovaj projekt s općim ciljevima koje smo postavili za Školu, a to su sljedeći: upoznavanje novih i raznovrsnih pristupa i metoda motiviranja učenika; informiranje o europskim odgojno-obrazovnim trendovima i motivacija za cjeloživotno obrazovanje. Želimo razvijati kompetencije i vještine koje se odnose na niz pristupa i metoda učenja i poučavanja. Potrebna su nam nova teorijska i praktična znanja. Učitelji već imaju znanja i kompetencije koje su stekli tijekom svog formalnog obrazovanja te ih kontinuirano usavršavaju. Ovim projektom žele rad u našoj Školi dovesti na višu razinu te uvesti značajne promjene. Zbog novih izazova i različitosti za koje nismo dovoljno educirani te zbog potrebe za cjeloživotnim obrazovanjem i promjene vremena u kojem živimo odlučili smo potražiti edukacije izvan granica naše države. Kao odgojno-obrazovni djelatnici naše škole neprestano se formalno i neformalno usavršavamo na nacionalnoj razini, ali imamo želju educirati se na međunarodnoj razini kako bismo bili ukorak s najnovijim europskim trendovima.

objavio: Iva Eskeričić   datum: 7. 2. 2022.

« Travanj 2024 »