Prijave i upisi u srednje škole

Dragi učenici i roditelji,
podsjećamo vas kako su u skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2021./2022., prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započele 24. svibnja 2021. godine iza 12:00 sati.

Postupak prve prijave u sustav moguće je izvršiti tijekom cijelog upisnog postupka.

Pri prvoj prijavi potrebno je unijeti korisničko ime i lozinku dobivenu u osnovnoj školi, nakon čega je moguće unijeti broj mobitela na koji kandidat želi dobiti SMS s PIN-om. Nakon što zaprimi PIN, kandidat pri svakoj sljedećoj prijavi u sustav unosi korisničko ime, lozinku i PIN. Po uspješnoj prijavi u sustav moguće je pregledati osobne podatke i ocjene, a nakon što se iz e-Matice prenesu i rezultati natjecanja, bit će moguće pregledati i te podatke.

Sve detaljne informacije oko prijave u sustav nalaze se na web stranici Upisi.hr u Često postavljenim pitanjima i Korisničkim uputama pri dnu stranice i u izborniku na lijevoj strani ekrana. U slučaju nepravilnosti u podacima (adresa, ime roditelja, ocjene iz prijašnjih razreda) potrebno se javiti svom razredniku.

**

Također, podsjećamo da 31. svibnja 2021. istječe mogućnost iskazivanja interesa za upis u razredne odjele za sportaše. Iskazivanje interesa unosi se na kartici “Moji podaci”, gdje kandidati upisuju sport kojim se bave, naziv kluba i mjesto u kojem se klub nalazi (obavezno potvrditi gumbom "Spremi promjene"). Molimo one koji su iskazali interes za razredne odjele za sportaše da još jednom provjere ispravnost svojih podataka (više u prijašnjoj obavijesti Prijave u razredne odjele za sportaše). Ako prilikom provjere osobnih podataka i ocjena na kartici "Moji podaci" primijetite da neki od podataka nije ispravan, javite se svome razredniku.

Sretno svima!

objavio: Iva Eskeričić   datum: 25. 5. 2021.

« Svibanj 2024 »