Osnovna škola Otok Zagreb (Sloboština)

Osnovna škola Otok nalazi se u novozagrebačkom naselju Sloboština. S radom je krenula školske godine 1984./1985.

U školskoj godini 2022./2023. školsko područje Osnovne škole OTOK pripada prostoru naselja Sloboština.
Upisno područje škole: Ul. Nikole Andrića od broja 1 do 5 i broj 4, Bolšićeva, Gradićeva, Horvatova, Miškinina – Klara, Nežićeva, Oreškovićeva, Park hrvatskog zrakoplovstva, Savska poljana, Varićakova, Zahradnikova, Zdelarki, Avenija Većeslava Holjevca od broja 23 do kraja-neparni brojevi i parni br. 36 i Ulica Ivice Drmića.
Upisno područje Osnovne škole Otok je urbano područje naselja Sloboština i starosjedilački dio naselja Otok s ukupno 7000 stanovnika. Školska zgrada građena je u vrijeme izgradnje naselja Sloboština (škola je započela s radom 6. rujna 1984.godine).

U školskoj godini 2022./2023. Osnovnu školu Otok polazi 621 učenik u 28 odjela.
Uz redovnu nastavu u Školi se održavaju brojne izvannastavne aktivnosti.

Ukupna površina školske zgrade je 3.823 m2, od čega 233,26 m2 je sklonište. Svi prostori u kojima se odvija odgojno obrazovni rad opremljeni su odgovarajućim namještajem (kojeg treba postupno obnavljati), te didaktičkim sredstvima i pomagalima. Nesolidna gradnja školskog objekta bila je uzrokom mnogih adaptacija gotovo od samog početka rada škole, a posljedice su prisutne konstantno. Oko škole postoji ograđeno polivalentno igralište veličine 4.945 m2 s betonskom podlogom i služi za izvođenje nastave iz TZK kad to vremenske prilike dopuštaju. Dio igrališta obnovljen je sredstvima Gradske četvrti no veći dio još uvijek čeka obnovu, a nedavno smo dobili i Outdoor gym na školskom igralištu. O uređenju okoliša brinu se i učenici (postoji raspored dežurnih odjeljenja) i Mladi čuvari prirode u predmetnoj nastavi.

Nastava se odvija u petodnevnom radnom tjednu i organizirana je u dvije smjene, osim četvrtih razreda koji su u međusmjeni:

• početak prve smjene je u 8:00, a završetak u 13:50h;
  • početak druge smjene je u 14.00, a završetak je u 19:50h;
  • međusmjena počinje u 12:20, a završava u 16:30h.
Svi učenici stanuju u naselju Sloboština pa nema potrebe za organiziranim prijevozom učenika.

Od školske godine 1993./1994. u suradnji s Odgojnim centrom Dugave i Centrom za socijalnu skrb u školi je organiziran produženi stručni postupak (poludnevni boravak) za djecu s poteškoćama u učenju i ponašanju. U školi su ustrojena dva odjela, a vode ih socijalna pedagoginja Vanja Budanović i mr.sc. prof. defektolog Edita Šafranko. Broj učenika tijekom školske godine se mijenja.

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content